מאמרים, סיפורים קצרים וכתבות

מאמרים אחרונים
Please reload

קטגוריות מאמרים
Please reload

מריבה בין אחים סביב הרכוש של אמם המנוחה הסלימה כשהבכור הפיץ מכתבים ומאמר שבהם תיאר כיצד אחיו עשק את אמם ו"רצח" אותה. בית המשפט קבע כי לא משנה למה הוא התכוון, בפועל למילה "רצח" יש משמעות אחת ברורה.

להמשך הקריאה באתר פסקדין לחצו כאן

סיפור קצר

שישה אחים ואחיות (המספר מקרי ואינו קשור למספר החדרים בדירה), ירשו דירה מהוריהם המנוחים.
במקור, הדירה הייתה דירת עמידר בת שני חדרים, דירת שנבנתה בבניין בשנות החמישים של המאה הקודמת, בגודל של כ – 50 מ”ר. שם גדלו האחים והאחיות עד שבגרו והקימו משפחות משלהם.
ברבות...

תקנת השוק במקרקעין

תקנת השוק הינה, במילים פשוטות, קביעה שאם אדם רכש משהו בתום לב ובתמורה הוגנת, גם אם רכש ממי שאינו הבעלים, הרכישה תהיה מוגנת מתביעה. עם זאת בתחומים שונים יש כללים שונים להכרה בהתקיימות תקנת השוק.
תקנת השוק במקרקעין:
סעיף 10 לחוק המקרקעין, תשכ”ט- 1969 (ל...

לשון הרע

העבירה: חוק איסור לשון הרע קובע שפרסום שיש בו לשון הרע (דבר שפרסומו יכול לפגוע באדם) הוא אסור, גם אם האמור בו הוא אמת. עם זאת, חשוב לדעת כי לא מדובר באיסור גורף וכמובן ייתכנו מקרים בהם פרסום שביכולתו לפגוע באדם יאושר לפרסום. סעיף 13 לחוק קובע בתת סעיפיו רשימת פ...

09/05/2018

בית הדין הרבני חייב אישה לשלם לבעלה 75 אלף ש' במסגרת חלוקת הרכוש. שני ערעורים שהגישה נדחו בנימוק שהתשלום נקבע משיקולי צדק והגינות.

להמשך קריאה לחץ כאן

האישה עתרה לבג"ץ לאחר שבית הדין הגדול חייב אותה לשלם לבעלה 75 אלף שקל במסגרת חלוקת הרכוש. אלא שהשופטים סירבו להתערב בקביעה, שהושתתה על שיקולי צדק והגינות.

להמשך הקריאה באתר פסקדין לחצו כאן

Please reload

© 2018 כל הזכויות שמורות לעו"ד רונן טיב

לתאום פגישת ייעוץ

חינם וללא כל התחייבות

רח' שמעון 70/3, מודיעין